Olejki stosowane w w produktach do pielęgnacji kosmetycznych oraz ich działanie

Olejki są stosowane w rozmaitych kosmetykach, które stosujemy codziennie. Szał na pielęgnację przy ich pomocy sprawił, iż nie kojarzą nam się już tylko z tłustą oliwką dla naszych pociech, lecz z zaawansowanymi kosmetykami o niezwykle korzystnym działaniu oraz pięknym zapachu. Dodatkową ich zaletą jest fakt, że niektóre olejki dają właściwości łagodzące, znakomicie wpływają na stan naszego organizmu.

zapachy, perfumy

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com

Popularne perfumy FM wzbogacone są w olejki eteryczne, zapewniające piękny zapach oraz równocześnie pozwalają na jego długie utrzymywanie się na skórze.

Uważasz ten artykuł za ciekawy? Wejdź na odsyłacz do wpisu (https://sklep.acana.com.pl/5-sucha-karma-dla-psa), które da Ci bardzo dużo niesamowicie wciągających informacji na ten wątek.

W skład perfum FM wchodzą składniki zapachowe, czyli olejki, które pozyskiwane są z liści, kwiatów i roślin ( polecane płyny do płukania jamy ustnej marki Listerine). Olejki doskonale wpływają też na łagodzenie stanów zapalnych, dlatego gdy mamy kłopoty ze stanem zapalnym w obrębie jamy ustnej, dobrze postawić na Listerine. W składzie tego produktu znajdują się olejki, które sprawiają, że zniszczone zostają bakterie, zagrażające naszej jamie ustnej. A dokładniej w płynie Listerine są następujące olejki: eukaliptusowy, tymolowy, mentolowy, wspierane przez salicylan metylu.

Olejek eukaliptusowy przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Jak sama nazwa wskazuje, wytwarzany jest z liści rośliny – eukaliptusa, który jest jednym z najwyżej mierzących drzew na świecie. Spora popularność, którą cieszy się olejek eukaliptusowy wpłynęła na to, że na szeroka skalę zaczęto wykorzystywać go zarówno w świecie medycyny naturalnej, jak i w kosmetykach służących do pielęgnowania ciała. Jego przyjemny zapach koi, wycisza i pozwala na głęboki relaks. Olejek ten znany jest również ze swojego działania bakteriobójczego przeciwzapalnego, upraszcza odksztuszanie wydzieliny w okresie przeziębienia, ma również działanie rozkurczowe oraz rewelacyjnie rozluźnia. Idealnie sprawdza się w medycynie naturalnej, jako preparat na kłopoty z układem oddechowym, w okresie przeziębienia, jak też zapalenia oskrzeli.

Dla osób mających kłopoty z cerą, dodawany jest nierzadko do kosmetyków pielęgnacyjnych. Jest szeroko stosowany w produkcji preparatów do płukania jamy ustnej i gardła. Natomiast olejek z drzewa herbacianego jest w przewadze antyseptykiem i środkiem odkażającym. Ku zdziwieniu niektórym, olejek z drzewa herbacianego nie jest w najmniejszy sposób związany z herbatą (olejek eteryczny z drzewa herbacianego). Wykorzystywany jest przy problemach skórnych, infekcjach górnych dróg oddechowych, również problemach ze stanami zapalnymi w obrębie jamy ustnej, a także jako środek odstraszający owady, i jest przydatny jako środek odkażający dodawany przy praniu ubrań dziecięcych. Można wykorzystywać go w czasie kąpieli, inhalacji, nacierania skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*