Profilaktyka oraz leczenie chorób oczu, znaczenie regularnych badań u dobrego okulisty.

Wzrok jest podstawowym zmysłem, jakiego używa człowiek, właśnie przy jego pomocy dociera do mózgu najwięcej wiadomości. Organem, jaki jest odpowiedzialny za widzenie są oczy, obraz przekazywany z nich jest przetwarzany na sygnały wysyłane do mózgu. Utrata tego zmysłu jest dla wielu ludzi bardzo dużym utrudnieniem, bo będą oni się wtedy musieli nauczyć nowego życia bez możliwości oglądania świata, a to wcale łatwe nie jest. Wzrok może zostać uszkodzony przy różnych sytuacjach.

gabinet okulistyczny

Autor: Michael (a.k.a. moik) McCullough
Źródło: http://www.flickr.com
Mogą to być przypadkowe zdarzenia, podczas których w wyniku oddziaływania czynników chemicznych lub mechanicznych następuje nieodwracalne oka, a w wyniku tego utrata wzroku. Często problemy ze wzrokiem występują przy różnych chorobach, wiele z nich w odpowiedni sposób nie leczonych także może stać się powodem dużej utraty widzenia. Na pewno nie będzie pomagał w tym obecny styl życia, siedzenie przez wiele godzin przed ekranami telewizorów oraz komputerów. Wzrok człowieka nie jest przystosowany do długiego patrzenia się w jeden punkt, więc długotrwałe siedzenie przed ekranem z pewnością mu się nie przysłuży.

ilustracja: budowa oka

Autor: Michael (a.k.a. moik) McCullough
Źródło: http://www.flickr.com

Przy jakichkolwiek problemach ze wzrokiem trzeba podjąć leczenie (stomatolog bielany) u specjalisty. Leczeniem problemów ze wzrokiem będą się zajmowali okuliści Cieszyn (więcej: sprawdzeni okuliści w Cieszynie), wizyta u tych lekarzy nie będzie wymagać wcześniejszego skierowania, ale niestety jak to z naszą służbą zdrowia bywa, niekiedy trzeba dłużej czekać na termin. Podczas badania u okulisty przede wszystkim badany jest stan wzroku, to podstawowe badanie daje lekarzowi pogląd na temat pacjenta.

Jeśli będzie taka konieczność wykonywane są dodatkowe badania, na przykład dna oka, dzięki jakim można wykryć już na wczesnych etapach sporo chorób które mogą mieć za jakiś czas przykre następstwa. Jeśli podczas badań wyjdzie jakaś wada, to niekiedy niezbędne jest zakupienie okularów lub odpowiednich szkieł kontaktowych.

Dobrze dopasowane mogą w zasadzie zatrzymać pogłębianie się wady, ale należy je cały czas nosić i systematycznie sprawdzać stan wzroku. Zaleca się, żeby każdy przynajmniej raz w roku sprawdzał kontrolnie swój wzrok w celu wykrycia ewentualnych dolegliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*