Pompa insulinowa: zalety jak też minusy

Pompa to niewielkie narzędzie, jakie polepsza stan zdrowia a także jakość życia diabetyków, przede wszystkim chorujących na cukrzycę 1 typu. Ażeby kuracja z uczestnictwem pompy przyniosła skutek potrzebne jest zaangażowanie pacjenta albo jego bliskich.

seniorzy na ławce

Autor: Monika Kulej
Źródło: BAREL POLAND
Pompa insulinowa jest to niepozorne urządzenie. Jest grubości dwóch pudełek zapałek, zaś działaniem przypomina robotę trzustki, jaka u zdrowego człowieka wyrzuca insulinę w stały sposób. Dzięki temu pułap glukozy jest regulowany. Przebieg ów zmienia się w zależności od pory doby. Pompa insulinowa również dawkuje insulinę w niedużych ilościach w kilku przedziałach czasowych, zwie się to wlewem podstawowym. Po jedzeniu zdrowa trzustka generuje większą ilość insuliny. Tak samo w pompie możemy ustawić tzw. bolus poposiłkowy, jaki naśladuje tenże naturalny proces.
Kobieta

Autor: Shakib Ahmed
Źródło: http://www.flickr.com
To jednakże nie pompa insulinowa decyduje o ilości stosowanej insuliny. doktor (gabinet stomatologiczny kraków) lub diabetyk wyznaczają ilość podawanej insuliny oraz przedziały czasowe. Tym samym korzystanie z tego narzędzia terapeutycznego nastręcza wiedzy na temat technicznej obsługi pompy a także przeliczania zamienników węglowodanowych oraz białkowo-tłuszczowych. Poznaj najistotniejsze korzyści ze z wykorzystywania pompy insulinowej: specyfikacja pompy insulinowej, oraz obowiązki, z którymi owa forma insulinoterapii jest związana. Przekonaj się czy argumenty dostarczone przez medyka jako minusy faktycznie będą uciążliwe w Twojej sytuacji. Wszelkie wątpliwości szczegółowo omów z lekarzem.

Decyzja o wykorzystywaniu z pompy zależy także od stanu zdrowia cukrzyka.
Jeśli diabetykiem jest Twe dziecko, dobierz ładne etui na pompę insulinową dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*