Jaki skład zawiera mleko modyfikowane dla niemowlaków i czego nie można robić?

Są okoliczności, kiedy mama nie jest w stanie zaoferować swojemu potomstwu odpowiedniej ilości naturalnego pożywienia. Istnieje jednak opcja w postaci mleka modyfikowanego.
Przykładowo mleko Bebilon 2 jest stworzone dla niemowlaków powyżej 6 miesiąca życia i jest traktowane jako uzupełnienie naturalnej diety.

Nie można zapomnieć, że karmienie przy pomocy piersi jest najlepszym rozwiązaniem dla każdego niemowlaka. Mleko Bebilon 2 zawiera w swoim składzie Pronutra+, zatem niepowtarzalną mieszankę różnych elementów.

Jeżeli prezentowany artykuł jest dla Ciebie atrakcyjny, to spójrz także na pomocne wskazówki (https://rehabi-rehabi.pl/blog/rodzaje-lozek-rehabilitacyjnych/), które posiadają absorbujące dane – na pewno Cię wciągną bez reszty!

Jednym z nich jest choćby opatentowana, zatem klinicznie zbadana kompozycja probiotyków. Chodzi dokładnie o GOS/FOS w ilości 80g/100ml. Ma to duży wpływ na mikroflorę jelitową. Towar ten posiada ponadto długołańcuchowy kwas tłuszczowy czy też niacyny A, C i D. Mało tego, przedstawiane mleko posiada również kwas alfa-linolenowy (z grupy Omega 3), który posiada niezwykle dobry wpływ na odpowiedni rozwój tkanek nerwowych i mózgu. Ponadto produkt posiada także składniki mineralne czy nukleotydy w stosownych ilościach.

owoce goji

Autor: Scot Nelson
Źródło: http://www.flickr.com
Skład mleka Bebilon 2 to m.in. oleje roślinne (palmowy, z organizmów jednokomórkowych czy słonecznikowy), maltodekstryna, laktoza z mleka czy też nie zawierające tłuszczu mleko w proszku oraz m.in. ekstrakt białka serwatkowego. Mleko należy przechowywać w temperaturze od 10 do 25 stopni Celsjusza, w zimnym oraz suchym miejscu. Należy wiedzieć, że niepoprawne serwowanie czy choćby przechowywanie produktu, może być bardzo niebezpieczne dla niemowlęcia.

Nie można także podgrzewać modyfikowanego mleka przy pomocy kuchenki mikrofalowej. Nie można także dodawać jakichkolwiek innych składników do przygotowanego mleka. Musi zostać ono zjedzone w trakcie maksymalnie. 2 godzin od chwili przygotowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*