Jakiego rodzaju suplementy dla sportowców zakupić?

Suplementy diety dla sportsmenów zawierają substancje mobilizujące organizm do szybszego spalania tkanki tłuszczowej i budowania mięśniowej tkanki.
Suplementy diety dla sportsmenów nie wpływają na gospodarkę hormonalną i w zalecanych ilościach nie są szkodliwe dla zdrowia.

Kreatyna jest aminokwasem, jaki występuje w układzie. Przyjmowana w formie suplementu diety powiększa wytrzymałość oraz energię, pobudza ciało do wzmożonej pracy. Dzięki niej szybciej powiększają się mięśnie. Oczywiście, bez ćwiczeń mało pomoże. Należy brać ją po ćwiczeniach na siłowni. Warto pamiętać, by w czasie suplementacji kreatyną wypijać zwiększone ilości wody, albowiem substancja ta powoduje szybsze odwadnianie. To typowy suplement na masę – nie zmniejszy ona masy ciała, lecz wspomoże kształtowanie muskułów. Nadużywanie tego rodzaju odżywek może wywołać tycie, biegunkę jak też skurcze mięśni.

W sytuacji, gdy będziesz wyszukiwać innych tego rodzaju porad, to te wskazówki ze strony (https://www.audika.pl/centra-sluchu/obsluga-pacjenta) bez cienia wątpliwości będą dla Ciebie niezwykle przydatne.

Nie powinny stosowane być przez osoby cierpiące na schorzenia nerek oraz osoby poniżej osiemnastego roku życia. Odżywki dla sportowców mogą również zawierać białko lub glutaminę. Ich działanie polega przede wszystkim na tym, że dostarczają organizmowi budulca do rozbudowywania mięśniowej masy w czasie ćwiczeń.

dziecko

Autor: Shaun Fisher
Źródło: http://www.flickr.com
Przy intensywnych treningach większa część z nas sięga po napoje w trakcie treningu, zwłaszcza po niegazowaną mineralną wodę, nie odczytując jej składu. Większość wód zawiera duże ilości magnezu i wapnia, a nie są to kluczowe elektrolity tracone razem z potem.

Wody mineralne powinny dostarczyć większych ilości sodu, albowiem to właśnie zapasy chlorku sodu zmniejszają się w największym stopniu w trakcie treningów. Powinieneś znaleźć przetestowany sklep z odżywkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*