Porady w zakresie opieki i pielęgnacji tuż po utworzeniu stomii. Psychologiczne i medyczne okoliczności problemu.

Według definicji medycznej stomia, inaczej przetoka bądź brzuszny odbyt to chirurgicznie wytworzone połączenie powierzchni ciała z jelitem grubym. Chirurgiczna operacja usunięcia fragmentu jelita grubego jest nierzadko spowodowana nowotworem lub nieodwracalnym uszkodzeniem jelit, moczowodów lub pęcherza.

Po utworzeniu stomii niezwykle istotna jest edukacja pacjenta stomijnego w zakresie opieki i pielęgnacji przetoki.
Po utworzeniu stomii w wyniku usunięcia jelita grubego pacjent powinien pomyśleć o zatrudnieniu stomijnej pielęgniarki, która pomogłaby mu w pierwszych chwilach po operacji – zmiana opatrunków we Wrocławiu. We Wrocławiu pielęgniarskie usługi świadczone po kolonoskopii obejmują przede wszystkim zmiana opatrunków wrocław, a także pielęgnacja stomii wrocław. Dodatkowo firmy proponują także profesjonalne usługi rehabilitacyjne we Wrocławiu. Pełny pakiet usług, na który składają się usługi pielęgniarskie i rehabilitacyjne są dość tanie, dlatego, jeśli jesteś pacjentem stomijnym to powinieneś poszukać firmy świadczącej takie usługi.
Nie daj się jesiennemu przeziębieniu

Autor: Centrum Naturhouse
Źródło: Centrum Naturhouse
Stomia poza nieprzyjemnymi fizjologicznymi aspektami wiąże się również z problemami natury psychicznej. Obniżenie komfortu psychicznego, nieprawidłowości w postrzeganiu samego siebie, depresja i myśli autodestrukcyjne – to tylko kilka następstw natury psychologicznej z którymi może się skonfrontować pacjent stomijny, dlatego po zabiegu operacyjnym tego typu należy postarać się także o opiekę psychologa.
opony samochodowe

Autor: Nikita Novozhilov
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli jednak nie posiadasz dość pieniędzy na zatrudnienie wykwalifikowanego personelu możesz skorzystać z odmiennego rozwiązania.

Jeżeli potrzebne Ci uzupełniające wiadomości na niniejszy tutaj wątek, to bez wątpienia potrzebne Ci to cenne i wiarygodne opracowanie (https://www.dentystakaniak.pl/diagnostyka-laserowa/).

Otóż, masz możliwość skorzystania z jednokrotnego kursu przez internet w czasie którego dowiesz się jak dbać o higienę stomii.

W internetowych sklepach znajdziesz także bogaty wybór akcesoriów i środków do pielęgnacji stomii, które bezdyskusyjnie polepszą Twoje samopoczucie i zwiększą odczuwany przez Ciebie komfort.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*