Jak wybrać torby medyczne – praktyczne rady

Torby medyczne zaliczają się do rzeczy nieodzownych w pracy dużej liczby osób powiązanych z usługami medycznymi. Są one pomocą zarówno służbom medycznym, ratownikom pogotowia czy pielęgniarkom jak i lekarzom weterynarii. Jednak zazwyczaj nawet i najbardziej poręczna torba medyczna może nie wystarczyć.

torba medyczna

Autor: http://czarmed.pl
Źródło: http://czarmed.pl

Dla całego kręgu ludzi związanych z pracą w służbach ratunkowych nieodzowne okazują się akcesoria takie jak plecaki ratownicze, przenośne apteczki, saszetki, nosze materiałowe i inne pokrowce.
Decydując się na wybór torby (np: ) czy plecaka nie należy się kierować tylko i wyłącznie ceną wyrobu. Kluczowymi kwestiami są:

• Funkcjonalność. Należy wypróbować, jak torba radzi sobie w terenie. Czy ma dość dużo przegród i kieszeni? () Jeśli potrzebujemy jakichś nietypowych schowków na niekonwencjonalne przedmioty, należy sprawdzić, czy wchodzą one do odpowiednich przegród.

• Rozmiar. Najlepiej jest dopasować torbę do swoich preferencji, tak, aby później nie żałować, że nie wszystko w niej mieścimy.

Jeśli ten artykuł jest dla Ciebie ciekawy, to szybko kliknij tu i zobacz tamto źródło (https://www.pomoceszkolne24.pl/MODELE-ANATOMICZNE-CZLOWIEKA/1/135/) – tam również odnajdziesz dużo godnych uwagi informacji.

Może zaistnieć także sytuacja przeciwna, w której okazuje się, że torba jest zbyt duża i daremnie targamy ją podczas gdy wystarczyłoby, gdyby miała dwa razy mniejszą pojemność.

• Jakość. Zweryfikujemy ją już przy pierwszym zetknięciu z produktem. Jeżeli torbę wygodnie trzyma się w dłoni lub nosi na ramieniu, oznacza to odpowiedni krój i dokładne wyprofilowanie. Oczywiście dobrze jest od razu dociążyć torbę tak, jakbyśmy to uczynili w prawdziwym życiu.

apteczka

Autor: Medisave UK
Źródło: http://www.flickr.com

• Materiały. Przypatrzmy się uważnie z czego wykonana jest torba. Polscy wytwórcy akcesoriów medycznych korzystają z elementów najwyższej próby, takich jak Cordura czy wytrzymały Nylon 400D. Ze względu na to torba będzie usługiwać nam przez długi okres czasu pomimo niesprzyjających warunków pogodowych i terenowych.

• Wytrzymałość. Ta własność spaja się wprost z poprzednimi dwoma. Świetna jakość, staranne wykonanie i wysokiej próby materiały to pewność wytrzymałości. Jednak gdyby naszej torbie przydarzyłaby się usterka niespowodowana naszym nieprawidłowym użyciem, producenci proponują dwa lata gwarancji na swoje wyroby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*