Czy powiemy jakie będą przyczyny schizofrenii?

Czy poznaliśmy jakieś schorzenia o podłożu psychicznym?
Bardzo często koncentrujemy się na chorobach fizycznych, które w jakiś sposób ograniczą nas ruchowo i które dość często możemy od razu zauważyć u osoby chorej. Nie możemy jednak zapominać o tym, że okazują się być także choroby psychiczne, które chociaż nie widoczne tak od razu mają szansę mocno utrudnić życie choremu oraz sprawiać, że sam ze sobą będzie się nieodpowiednio czuł.

Czytaj dalej →

W jakich przypadkach należy liczyć na pomoc endokrynologa?

Dzisiejsze tempo życia jest niestety jednym z bodźców, które mogą powodować przeróżnego rodzaju kłopoty ze zdrowiem. Warto jednakże być świadomym, że duża część bolączek, za które zwyczajowo obwiniamy przemęczenie czy nerwy, może mieć przyczynę hormonalną. Wiele osób uskarża się np. na drażliwość czy zmienność nastrojów – po wnikliwym zbadaniu przez dobrego lekarza okazuje się jednak, że te objawy powodowane są właśnie przez nieprawidłowe działanie gruczołów. Nie można jednak za wszelkie kłopoty ze zmęczeniem czy utratą wagi obwiniać tylko hormonów. Takie dolegliwości mogą mieć mnóstwo innych przyczyn – aby jednak mieć świadomość, w jakich sytuacjach rola hormonów jest znacząca, warto pamiętać o najczęściej spotykanych symptomach zewnętrznych, które mogą alarmować o zaburzeniach hormonalnych.

Czytaj dalej →

Prywatne świadczenia medyczne, na które decyduje się aktualnie znacznie więcej osób.

Nie jest absolutnie zadziwiające, że na prywatne świadczenia medyczne decyduje się obecnie znacznie więcej ludzi. Wiedzą oni, że jeśli zechcieliby wpisać się na konsultację w placówce państwowej to okres oczekiwania na wizytę pozostawałby długi. I to niezależnie od faktu, z jakiego rodzaju pacjent chorobą się zmaga.

Czytaj dalej →

Przeciwdziałanie – dbaj o zdrowie na bieżąco

Problemy ze zdrowiem – ma je wielu ludzi. Jedni częściej, inni rzadziej, jeszcze inni w zasadzie wcale. Zazwyczaj wraz z upływem czasu i wraz z wiekiem przydarza nam się ich dużo więcej. Jednakże nie jest to całkiem niezależne od nas. Wręcz przeciwnie – każdy z nas może starać się, żeby im zapobiec. Możemy troszczyć się o swój organizm tak, by służył nam przez długi czas bez szwanku.

Czytaj dalej →