Leczenie za pomocą różnych klas wód – jak to funkcjonuje? Trzeba to wiedzieć!

W rozmaitych uzdrowiskach znajdują się tzw. pijalnie wód. To, że woda jest podporą życia, nie rodzi wątpliwości. Czym właściwie różni się woda z kranu od odmian wód proponowanych w sanatoriach? Najłatwiej zauważyć różnicę w smaku, ale jest jeszcze wiele innych właściwości. Badania co pewien czas wykazują, że na naszej planecie jest się woda o różnym składzie.

Woda do picia

Autor: M Yashna
Źródło: http://www.flickr.com
Bezpieczeństwo osób pijących wodę jest obwarowane przez wiele norm i wymogów. Pożądane parametry, np. w zakresie chemicznym są szczegółowo określone literą prawa. W lecznicach różnego typu istnieje możliwość zetknąć się z zachętą do spożycia różnorodnych wód posiadających określone składniki mineralne. Czym różni się woda Jana (allecco.pl) od dajmy na to wody Henryk?

Jak na smak danego rodzaju wpływa głębokość pozyskiwania? Dlaczego ważny jest poziom mineralizacji danego napoju wypływającego wprost z natury? O tym wszystkim i kilku innych ciekawostkach mówią kuracjuszom terapeuci. () Woda Jana pomaga na problemy z nerkami, woda Henryk – odpowiednio obniża procent cukru we krwi, a woda Franciszek – pomaga na wrzody żołądka. Jest jeszcze trochę innych klas wód, poza wspomnianymi powyżej i każda z nich cechuje się inną zawartością mikroelementów.

Właściwości każdej poznano doświadczalnie. Analizy wskazują na to, że minerały są naprawdę istotne i można wpływać na posiadanie ich w prawidłowej ilości właśnie poprzez wypijanie odpowiednich rodzajów wód. W gronie typów wód mineralnych ustalono podział uzależniony od zawartości minerałów w danej wodzie.

Możemy wyróżnić: wody niskozmineralizowane (do 500mg/l), średniozmineralizowane (od 500mg do 1500mg/l), a także wysokozmineralizowane (ponad 1500mg/l).

Kliknij na odnośnik internetowy sklep z winami, on przedstawi Ci wątek, który Cię aktualnie zaintrygował. Przeczytaj artykuł, posiadający interesujące informacje.

Wybór odpowiedniej kategorii naturalnej wody mineralnej, jest uzależniony naszych indywidualnych uwarunkowań. Warto śledzić fakty dotyczące skażenia gleb, np. po awarii cysterny przewożącej toksyczne substancje. Prawdopodobnie, że przez ziemię mogły one trafić do źródełka.

Dobrze pamiętać, że picie wody jest zwykle zdrowe, jednak woda z niepewnego źródła może nieść zagrożenie. Bez drobiazgowej analizy nie jesteśmy w stanie prawidłowo ocenić składu wody, która jest bardzo dobrym rozpuszczalników. Dlatego, gdy nabywamy butelkę wody w supermarkecie warto zobaczyć skąd pochodzi i przemyśleć, jakie warunki panują na określonym terytorium.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*