Zdrowe budowanie mięśni

suplementy diety

Autor: Centrum Naturhouse
Źródło: Centrum Naturhouse

Gdy sporo ćwiczymy, rozbudowujemy mięśnie, rzeźbimy ciało musimy bardzo uważać na to co i kiedy jemy.

Bardzo ważne jest to, aby dostarczać ciału wszystkich niezbędnych substancji odżywczych. Bardzo ważne są proporcje węglowodanów do białka i tłuszczów.

Kliknij na odnośnik wczasy odchudzające, on przybliży Ci wątek, który Cię właśnie zafascynował. Zobacz artykuł, zawierający ciekawe dane.

Węglowodany są podstawowym źródłem energii w organizmie człowieka, więc powinny stanowić mniej więcej 60-70 procent naszej diety. Na drugim miejscu są proteiny, potrzebne do budowy mięśni, tworzenia odporności i jeszcze innych przemian zachodzących w organizmie. Na końcu mamy tłuszcze także potrzebne choćby do przyswajania pewnych witamin oraz prawidłowego funkcjonowania mózgu. Każdy z wymienionych składników jest nam potrzebny, więc każda dieta wykluczająca lub znacznie ograniczająca którykolwiek z nich z zasady nie może być zdrowa.
Reklama: ćwiczenia na siłowni odchudzanie.

Astaksantyna w kapsułkach

Autor: http://sxc,hu
Źródło: http://sxc,hu

Jeżeli pragniemy rozwinąć mięśnie, prawdopodobnie chcielibyśmy rezultat ujrzeć właściwie natychmiast. W tej sytuacji dobrze jest pomyśleć o odżywkach dla kulturystów. Powinno się jednakże używać ich z umiarem, absolutnie nie przekraczać odpowiedniej dawki, a tak naprawdę powinno się robić to pod kontrolą lekarza. Pamiętajmy by przed rozpoczęciem przyjmowania wszelkich odżywek i środków wspomagających zrobić proste badania krwi i moczu. Gdy wszystkie będą w porządku możemy udać się po zakupy. Czy widziałeś już: trening na barki.

Najbardziej rozpowszechnioną odżywką jest kreatyna. W sklepach występuje pod różnymi nazwami, zwykle creatine lub bardzo podobne. Kreatyna jest podstawowym nośnikiem energii w tkance mięśniowej i wspomaga ich pracę. Dobrze jest zwrócić uwagę również na aminokwasy BCAA, znane jako aminokwasy rozgałęzione. Odżywki tego rodzaju są stosunkowo prosto dostępne a ich największą zaletą jest poprawianie ogólnej kondycji. Działanie mięśni wspiera również tlenek azotu (nitric oxide), którego działanie opiera się na zwiększeniu mięśniowego przepływu krwi oraz dostępności tlenu.

Algi w tabletkach

Autor: Vitana
Źródło: Vitana

Ostrożnie jednak ze stosowaniem. Różnego typu schorzenia związane z ciśnieniem krwi uniemożliwiają stosowanie takiego rodzaju środków. Powinniśmy uważać też na rozpowszechniony dodatek znany jako tribulus lub tribulis. To naturalny roślinny testosteron. Umożliwia szybszy rozwój tkanki mięśniowej, jednak należy uważać aby go nie przedawkować.

Wszystko jest dla ludzi, różne odżywki dopuszczone do sprzedawania również, jednak są osoby, które stosują je zupełnie bez żadnego pomyślunku. Napychają się wszystkim co nawinie im się pod rękę, a to kończy się zazwyczaj schorzeniami serca, układu krwionośnego, a w skrajnych przypadkach nawet zgonem. Odżywki dla kulturystów powinno się stosować mądrze. Tylko wtedy będą efekty, muskulatura będzie doskonała, mięśnie będą działały odpowiednio i unikniemy skutków ubocznych. Nie przekraczajmy zalecanych dawek, róbmy co pewien czas badania kontrolne i wszystko będzie świetnie.

Źródło:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*