Dietetycy radzą jak prawidłowo się jeść

Polacy co raz częściej chorują. Dopadają nas różne przypadłości. Narzekamy praktycznie na wszystko. Kiedy nasze ciało wysyła nam pierwsze sygnały, że coś jest nie tak, ignorujemy to lub bierzemy kolorowe tabletki, które, jeśli dawać wiarę tym wszystkim spotom reklamowym w telewizji, mogą nas podnieść na nogi. Dopiero, kiedy sytuacja jest rzeczywiście beznadziejna, kierujemy się do lekarza. A wtedy nierzadko się dowiadujemy, że jest już za późno.

Trzeba kupować drogie specyfiki i tracić czas na następne wizyty u specjalisty.

Zdrowe jedzenie

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, iż jesteśmy w stanie się skutecznie kurować odpowiednią dietą np. jeśli chorujemy na alergię pokarmową, możemy mieć przygotowaną specjalną dietę przez specjalistę, która uchroni nas przed spożywaniem niebezpiecznych dla nas pokarmów – tutaj: . Nie bez powodu ktoś dawno temu rzekł, że jesteśmy tym, co spożywamy. Jest to wielka prawda. Podpisują się pod tym również specjaliści. I nawołują nas do zdrowego odżywiania się. W dzisiejszym zakręconym świecie największym błędem są nieregularne posiłki. Wciskamy w siebie cokolwiek i byle gdzie, w biegu. Nie zastanawiamy się nad tym, czy konkretne potrawa jest dla nas dobra, pragniemy jedynie jak najprędzej zabić głód. Stąd bierze się nadwaga czy wrzody żołądka. Nałogowo pijemy kawę, która dla wielu z nas jest pierwszym śniadaniem. Jedna kawa kawa brazylia santos dziennie nikomu tak naprawdę nie zaszkodziła, lecz w ogromnych ilościach stanowi duże zagrożenie. Kolejnym ogromnym występkiem są posiłki spożywane poza domem.

Sushi

Autor: Sarah_Ackerman
Źródło: http://www.flickr.com

Nie wiemy już, co to domowe obiadki. Nie jemy już zup, które świetnie przeczyszczają nasze jelita i zapewniają mnóstwo niezbędnych witamin. Nie pijamy wody i nadużywamy napojów słodkich.
Sezon wiosenny to doskonały czas, by odmienić nasze złe nawyki żywieniowe. Kupujmy sezonowe warzywa i włączajmy je do codziennej diety. Ciekawe informacje: przejdź na specjalista. Każde warzywo może nam pomóc. Kalafior, brokuły, szpinak czy papryka to nasi sprzymierzeńcy. W zasadzie każde warzywo jest potrzebne i możemy je zjadać w dowolnych ilościach.

Owoce także są mile widziane, ale z nimi należy zważać na cukier. Dobrze byłoby trafić do fermy, która oferuje chów ekologiczny- wtedy mamy gwarancję, że jajka nie zaszkodzą nam. Jeżeli do odpowiedniej diety włączymy aktywność na świeżym powietrzu, to można cieszyć się dobrym zdrowiem przez długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*