Leczenie za pomocą różnych klas wód – jak to funkcjonuje? Trzeba to wiedzieć!

W rozmaitych uzdrowiskach można znaleźć tzw. pijalnie wód. To, że woda jest podstawą życia, nie ulega wątpliwości. Czym natomiast różni się woda z kranu od klas wód proponowanych w sanatoriach? Najprościej zauważyć różnicę w smaku, ale jest jeszcze parę innych właściwości. Badania co pewien czas wykazują, że na Ziemi znajduje się woda o różnym składzie.

Czytaj dalej →

Cukrzyca epidemią dwudziestego pierwszego wieku

Cukrzyca to pierwsza nie zakaźna choroba oceniona przez ONZ za epidemię. Według najświeższych informacji około 382 mln osób na całym świecie choruje na cukrzyce obu rodzajów (podług badań z 14.11.2013). W Polsce chorych jest ok. 3 mln obywateli, co daje mniej więcej siedem procent populacji. Tendencja owa ma niestety kierunek narastający.

Czytaj dalej →

Dietetycy radzą jak prawidłowo się jeść

Rodacy co raz częściej zapadają na choroby. Męczą nas różne infekcje. Uskarżamy się praktycznie na wszystko. Gdy nasze ciało przesyła nam pierwsze sygnały, że coś jest nie tak, bagatelizujemy to lub bierzemy kolorowe tabletki, które, jeśli wierzyć tym przeróżnym reklamom w telewizji, mają nas postawić na nogi. Dopiero, gdy sprawa jest rzeczywiście beznadziejna, idziemy do lekarza. A wtedy nierzadko się okazuje, iż jest już za późno.

Czytaj dalej →