Liczenie kalorii

Odchudzać się możemy na mnóstwo sposobów. Restrykcyjne głodówki, diety eliminujące węglowodany, eliminujące białka albo wykluczające całkowicie tłuszcz. suplementy diety, tabletki, spalacze tłuszczu, okręcanie brzucha folią spożywczą z algami.. Można by tak wymieniać i wymieniać, wokół tracenia wagi powstał ogromny interes. A sekret tak właściwie tkwi w myśleniu o tym co i jak jemy oraz oczywiście w ćwiczeniach.

Zdrowa, czyli jaka dieta?

Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.

Jedzenie mniej bez aktywności fizycznej nie da nam dużo, dokładnie tak jak i ruch bez ograniczeń w jedzeniu nie pozwolą schudnąć. Naturalnie dietą można sobie wyregulować choćby przemianę materii, może mieć na nasz organizm dobry wpływ lecz nie uda się nam zmniejszać wagi bez działania ruchem. Tak samo w drugą stronę. Aktywność fizyczna pozwoli nam utrzymać formę, ale bez diety raczej nie schudniemy – sprawdź tu.

By stracić na wadze raz na zawsze i zdrowo musimy robić to z głową. Samo liczenie kalorii nie da nic. Można przyswajać dziennie ich 1200 ale jeśli będą pochodziły z fast foodów i chipsów to rezultat będzie fatalny. Trzeba pomyśleć nad tym co i jak przyswajamy. Zastanówmy się czy jemy śniadanie. Wszędzie mówią, że to najistotniejszy posiłek dnia, ale jest o tym głośno z tego powodu, że tak właśnie jest. Odpowiednie śniadanie da nam energię, jednocześnie pobudzi organizm do pracy i będziemy dobrze się czuć. A tracić na wadze nie można gdy czujemy się źle. Kiedy patrzymy w tabele kaloryczne pomyślmy co tak właściwie jest dla nas odpowiednie. Na przykład jeśli chodzi o chleb tostowy kalorie są jego głównym składnikiem. Nie ma właściwie żadnej wartości odżywczej, lepiej zamiast niego spożywać pieczywo pełnoziarniste albo nawet zwykły pszenny chleb.

Trzeba myśleć o tym co przyjmujemy, by dostarczać naszemu ciału niezbędnych elementów. Węglowodany, białka i tłuszcze są potrzebne, w odpowiednich proporcjach, więc nie same kalorie mają znaczenie. Tabela kalorii nie powinna być podstawą tracenia na wadze.

Nie możemy zapomnieć o ćwiczeniach – ćwiczenia, które pozwolą ci schudnąć.

Absorbuje Cię ta publikacja? Jeżeli tak, to kliknij tu, a więcej przeczytasz tu (https://terapiamanawa.pl/leczenie-depresji-i-nerwic/). Dla pewnych osób ten materiał to ciekawe podejście do niniejszego tematu.

Nikt nie każe się nam katować. Wyszukajmy jakiś typ aktywności, który będzie dla nas odpowiedni. Dla jednego człowieka będzie to jogging, dla kogoś innego szybki marsz, dla jeszcze innej osoby wspinaczka lub pływanie, a może siłownia i zorganizowane ćwiczenia? Wybór jest ogromny, więc tłumaczenie „nie ma nic dla mnie” jest zdecydowanie bezpodstawne.

Gdy zaczniemy żyć według dobrych zasad, pozbędziemy się szkodliwych nawyków żadna tabela kaloryczności potraw nie będzie dla nas niezbędna, bo będziemy mieć ją już w głowie. potrzeba zaledwie miesiąca, żebyśmy wiedzieli ile i czego możemy jeść, aby nasze ciało funkcjonowało doskonale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*